درباره ما

اصولاً برخی موسسات مردم نهاد ماهیت ملی دارد و استان ها نیز به تبع تلاش و همکاری به این پویش ملی ملحق شده و یک هدف را دنبال می کنند، انجمن بیماران ام اس استان اردبیل هم چنین ماهیتی دارد.
انجمن ام اس استان اردبیل جزو آخرین استان هایی بود که راه اندازی شد و در دو سال فعالیت خود سعی در انتقال تجربیات دیگر استان ها به ویژه استفاده از پتانسیل های انجمن ام اس ایران بوده است.
این انجمن دو ماه بعد از تاسیس و در مرداد ماه ۱۳۹۶ میزبان همایش ملی انجمن ام اس ایران بود، میزبانی که اغلب استان ها با چندین سال سابقه فعالیت برای اجرای آن واهمه داشتند و این نشان از چشم انداز بسیار روشن انجمن ام اس اردبیل برای آینده داشت و نشان داد که قصد فتح قله های ترقی را دارد و باید کاستی های چندین ساله خود را جبران کند.
همچنین استان اردبیل اولین استانی در کشور هست که برای سهولت در خدمت رسانی به بیماران ام اس اقدام به راه اندازی دفاتر نمایندگی در شهرستان ها کرده و دفتر نمایندگی خلخال هم اکنون در حال فعالیت بوده و دفتر مشگین شهر نیز در حال راه اندازی می باشد.
لازمه موفقیت یک NGO که بر مبنای مردم محوری اداره می شود تعامل با نهادها و دستگاه های اجرایی است. اما این تعامل نباید رنگ و بوی وابستگی به خود بگیرد. در حوزه کاری انجمن ام اس که رفع مشکلات بیماران دغدغه اصلی بوده حذف برخی بروکراسی های اداری می تواند خیلی از آلام این عزیزان را کاهش دهد.
انجمن ام اس استان برای اولین بار در کشور با تعامل دانشگاه علوم پزشکی استان نوبت دهی MRI بیماران ام اس رو برعهده گرفت و به یاری دانشگاه علوم پزشکی آمد، این موضوع از تمامی جهات به نفع بیماران بوده و هم مدت زمان انتظارشان برای MRI کاهش می یابد و هم نیازی به مراجعه حضوری به مراکز دولتی برای اخذ نوبت نیست بلکه بیماران از تمامی شهرستانها می توانند با یک تماس تلفنی نوبت اخذ نمایند.
برابر آمار رسمی انجمن ام اس ایران در کل کشور بیش از ۷۴ هزار بیمار ام اس وجود دارد که از این تعداد تهران با نزدیک به ۲۱ هزار نفر در رتبه اول و استان فارس و اصفهان در ردیف های بعدی قرار دارند.
طی برآورد انجمن ام اس استان اردبیل تعداد بیماران ام اس این استان ۱۱۰۰ نفر است که در ۲ سال گذشته تعداد ۴۸۱ نفر توسط انجمن مورد شناسایی قرار گرفته و امید است بقیه بیماران نیز مورد شناسایی قرار بگیرند که از این تعداد ۷۳ درصد خانم و ۲۷ درصد آقا هستند و میانگین سنی بیماران ۳۶ سال است.
پایین ترین سن بیمار ثبت نامی ۱۴ سال و مسن ترین ۶۰ سال سن دارند ولی میانگین سنی ۳۶ سال نشان از قرار گرفتن بیماران ام اس در مقطع سنی نوجوانی و جوانی هستند.
نکته حائز اهمیت در آمار بیماران ام اس استان اردبیل این است که استان اردبیل در رتبه ۱۹ کشور قرار داشته و این موضوع نشان از کنترل بیماری ام اس در این استان است.
از مردم شریف استان اردبیل انتظار می رود این بیماران را تنها نگذارند و در تامین داروها یاورشان باشند، چرخ روزگار برای عزیزی چرخیده و مبتلاء به بیماری ام اس شده شاید این موضوع برای هر کسی پیش آید از این رو این عزیزان را تنهایشان نگذاریم.
شماره کارت بانکی به نام انجمن ام اس: ۶۲۲۱۰۶۱۲۰۷۴۰۰۸۸۰
شماره حساب بانک پارسیان بنام انجمن ام اس: ۳۰۱۰۰۳۷۸۵۰۳۶۰۶
خیرین همچنین می توانند از طریق اپلیکیشن تاپ گزینه نیکوکاری با انتخاب «انجمن ام اس اردبیل» کمک های مالی خود را مستقیماً پرداخت کنند.
همچنین در محل دفتر انجمن کارت همیار ماهیانه بیمار ام اس با مبالغ مختلف از ۵ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان موجود است که بعد از تکمیل کارت عضویت و اخذ کد اشتراک، اول هر ماه با دریافت پیامک مبلغ مورد تعهد یادآوری می شود.
نشانی دفتر مرکزی انجمن ام اس استان اردبیل: اردبیل، پل سعدی، پشت درمانگاه امام سجاد(ع)
ساعت کاری: از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ ظهر
شماره تلفن تماس مدیرعامل: ۰۴۵۳۳۴۲۹۲۴۲ – ۰۹۱۲۹۵۹۲۶۵۹ و تلفاکس دفتر: ۰۴۵۳۳۴۲۹۵۲۷
نشانی دفتر شعبه شهرستان خلخال: خلخال، بیمارستان امام خمینی(ره)،
زمان پذیرش: روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر
شماره تلفن تماس: ۰۹۱۰۸۹۳۸۸۰۱
روابط عمومی انجمن بیماران ام اس استان اردبیل

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن ام اس استان اردبیل میباشد.